Telli kuuülevaated


Kontakt:

Tel: 664 4205
Faks: 664 4201
E-mail: info@avaron.com

Aadress:
Narva mnt 7D
B-korpus
10117 Tallinn
(Sissepääs siseõuel)

Avaroni Privaatportfelli Fond ost/müük

Avaroni fondide osakuid saab osta ja müüa kodupanga internetipanga, kliendihalduri või pangakontori vahendusel igal tööpäeval. Fondi ostuks ei ole vaja sõlmida Avaroniga eraldi lepingut. Investeerimisel on miinimuminvesteering 100 eurot. Kõige soodsam ja lihtsam on osta fondiosakuid läbi Swedbanki. Enne fondi investeerimist tutvuge fondi dokumentide ja riskihoiatusega.

Fondi ostmine läbi Swedbanki internetipanga

Sisenege nii eraisiku kui ettevõttena Erakliendi internetipanka. Kui Te ei saa oma firma paroolidega siseneda Erakliendi internetipanka, siis palun helistage Swedbanki äriklienditoe telefonile 613 2222 või saatke pangateatena soov lisada oma firma kasutajatunnus Erakliendi internetpanga kasutajaks. Seejärel kontrollige, kas Teil on juba väärtpaberikonto avatud (99-ga algav). Kui jah, liikuge kohe edasi fondi ostmisele.

Väärtpaberikonto avamine. Vajutage vasakul all menüüs „Investeerimine, säästmine, pension". Seejärel vajutage vasakul oranžina kirjutatud „Minu portfell", selle alt vajutage „Uus väärtpaberikonto". Ekraanil paremal vajutage „Ava väärtpaberikonto", seejärel pange paika oma konto sätted ja „Nõustu". Kindlasti jälgige, et üleval oleks õige teenindav arvelduskonto, kui Teil neid on mitu. Vajutage „Edasi portfelli".

Fondiosakute ostmine. Vajutage vasakul all menüüs „Investeerimine, säästmine, pension", selle alt leite oranžis kirjas „Fondid" ning selle alt omakorda „Tehingud fondiosakutega". Seejärel vajutage lehe keskel „Soovin fondiorderit teha" ja kirjutage fondi nimetuse kohale „Avaroni Privaatportfell" ja vajutage „Otsi" ning seejärel vajutage „Ostan". Kirjutage „Investeeritav summa" täissummana (fondiosakud laekuvad Teile kontole komakohtadega) ning vajutage „Kontroll". Vajutage „Kinnitan orderi" ja seejärel vajutage „Portfelli".

Kui sisestate fondi ostutehingu tööpäeval enne kella 11.00, fikseeritakse tehingu hind järgneval tööpäeval ning sel päeval laekuvad osakud ka Teie väärtpaberikontole. Kui sisestate tehingu peale 11.00 või puhkepäeval, lükkub hinna fikseerimine ja osakute laekumine ühe pangapäeva võrra edasi. Edaspidi saate fondiosaku hinda ja oma investeeringu väärtust jälgida Swedbanki internetipangast.

Tehingutasud. Väärtpaberikonto avamise tasu Swedbankis on eraisikule internetipangas tasuta ja 25 eurot firmale. Ühekordne teenustasu on osakute ostul 1,5 eurot ning 5 eurot osakute müügil, sõltumata summast. Fondiosakute hoidmise eest Swedbank tasu ei võta.

Tehingu tähtaeg müügil: Fondiosakuid on võimalik müüa iga päev, teatades kas 7 või 30 kalendripäeva ette. Kui olete internetipangas teostanud müügikorralduse, palun saatke e-post Avaroni invest@avaron.com või helistage telefonil 664 4207 ning teatage, kas soovite raha 7 või 30 päeva pärast. Ilma teadet saamata täidame Teie orderid 7-päevase tähtajaga.  Müügikorraldustest laekub raha ooteaja möödumisele järgneval kolmandal tööpäeval.

Fondi ostmine läbi LHV internetipanga

Sisenege LHV internetipanka ning valige „Raha kasvatamine“ alt „Fondiosakute ost-müük“. 

Väärtpaberikonto avamine. „Vali fondiosak“ - valige menüüst Avaroni Privaatportfelli Fond ning kirjutage vaid „Summa“ täisarvus, mille eest soovite fondiosakuid osta. Kui Teil ei ole veel väärtpaberikontot avatud, küsib süsteem, kas soovite avada „EVK kontot“. Märkige linnuke, et soovite. Seejärel tuleb teade, et konto on avatud numbriga 99. Kui Teil on juba väärtpaberikonto avatud, liikuge edasi fondiosakute ostmisele. 

Fondiosakute ostmine. Valige „Raha kasvatamine“ alt „Fondiosakute ost-müük“. "Vali fondiosak“ - valige menüüst Avaroni Privaatportfelli Fond ning kirjutage vaid „Summa“ täisarvus, mille eest soovite fondiosakuid osta. Vajutage „Eelvaade“ ning „Kinnita“ tehing. Seejärel on ostutehing tehtud ning fondiosakud laekuvad Teie väärtpaberikontole 2-3 päeva jooksul. Saatke meile e-post aadressile info@avaron.com, et olete tehingu teostanud. Seejärel saame Teid lisada fondi igakuise ülevaate saajate nimekirja. 
Tehingutasud. Väärtpaberikonto avamise tasu LHV-s on nii eraisikule kui ka frimale tasuta. Teenustasu osakute ostul ja müügil on 1% tehingusummast. Fondiosakute hoidmise eest LHV tasu ei võta. 

Fondi ostmine läbi kodupanga kliendihalduri või pangakontori

Muudes pankades on võimalik Avaroni fondide osakuid osta vaid kliendihalduri või pangakonto vahendusel. Selleks palun võtke ühendust oma kodupangaga ning teatage:

"Soovin osta Avaroni Privaatportfelli Fond B osak, ISIN koodiga EE3500100922, x summa eest". Seejärel teostab kliendihaldur või teller Teie tehingu ning fondiosakud laekuvad Teie väärtpaberikontole. Kui Teil ei ole avatud väärtpaberikontot, siis paluge, et kliendihaldur või teller avaks selle. 

Oluline riskihoiatus

Avaroni fondidesse investeerimisega kaasnevad mitmesugused riskid (näit aktsiaturgude risk, valuutarisk jt), mis võivad mõjutada investeeringu tootlust ja mida on pikemalt kirjeldatud prospektis. Fondide tegevus võib tuua nii kasumit kui ka kahjumit ja investorile ei ole fondi paigutatud rahasumma väärtuse säilimine ega kasvamine garanteeritud. Mineviku tootlus ei ole garantiiks ega viita tootlusele järgnevatel perioodidel. Fondide investeerimispoliitikast tulenevalt võib osaku puhasväärtus tugevasti kõikuda, mistõttu peaks investoril olema pikaajaline investeerimisperspektiiv (vähemalt 5 aastat). Investoril, kes fondi raha paigutab, peaks olema eelnevaid kogemusi finantstoodetega ning teadmised finantsturgude toimimisest. Enne investeerimist lugege tähelepanelikult fondi tingimusi, prospekti ja viimast aasta- või poolaastaaruannet.